رفتن به نوشته‌ها

ترامپ: به عمد، خبر واکسن را دیر اعلام کردند

ترامپ: به عمد، خبر واکسن را دیر اعلام کردند

رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید شرکت «فایزر»، سازمان غذا و داروی آمریکا و دموکرات‌ها، در همدستی با یکدیگر، خبر تولید واکسن کرونا را دیر اعلام کردند تا نتیجه انتخابات به ضرر او تمام شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در یک رشته توئیت، به زمان‌بندی اعلاl خبر اثربخشی واکسن کرونای تولید شده از سوی شرکت «فایزر» انتقاد کرد.

وی در یکی از این توئیت‌ها، نوشت: سازمان دارو و غذای آمریکا و همچنین دموکرات‌ها، نمی‌خواستند (موفقیت ساخت) این واکسن آن هم قبل از برگزاری انتخابات آمریکا، به اسم من تمام شود. برای همین بود که این خبر ۵ روز بعد از برگزاری انتخابات اعلام شد.

ترامپ در توئیت دیگری افزود: همیشه گفته‌ام که شرکت فایزر و بقیه (شرکت‌های داروسازی) بعد از برگزاری انتخابات، خبر موفقیت واکسن کرونا را اعلام می‌کنند؛ چرا که شجاعت انجام این کار را قبل از برگزاری انتخابات نداشتند. نه به خاطر انگیزه‌های سیاسی، بلکه محض نجات جان انسان‌ها، سازمان غذا و داروی آمریکا هم باید این خبر را زودتر اعلام می‌کرد.

ترامپ در پیام دیگری افزود: اگر جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا بود؛ تا ۴ سال دیگر هم از واکسن کرونا خبری نبود و سازمان غذا و داروی آمریکا هم آن را به این سرعت تائید نمی‌کرد. به این ترتیب، کاغذبازی اداری جان میلیون‌ها انسان را تلف می‌کرد.

این در حالی است که «دونالد ترامپ جونیور» پسر ارشد رئیس‌جمهور آمریکا نیز، در پیامی توئیتری ادعایی مشابه را مطرح کرده و می‌نویسد: زمان‌بندی اعلام خبر موفقیت واکسن بسیار عجیب است.

به گزارش مهر، ادعا می‌شد که اگر موفقیت واکسن کرونای آمریکایی پیش از برگزاری انتخابات ۲۰۲۰ اعلام شده بود؛ ترامپ شانس بیشتری را در رقابت با جو بایدن رقیب دموکرات داشت. حتی این گمانه‌زنی وجود داشت که اعلام این خبر در ماه میلادی اکتبر (یک ماه قبل از برگزاری انتخابات) می‌توانست یکی از شگفتی‌های این دور از رقابت‌ها در تغییر نتیجه به نفع ترامپ باشد.

در حال حاضر، بایدن دموکرات به لحاظ آرای مردمی و الکترال، از رقیب جمهوریخواه پیش است؛ حال آنکه ترامپ با طرح ادعای تقلب، پیشتازی او را زیر سوال برده است.

کد خبر 5067979

https://www.mehrnews.com/news/5067979/%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%BE-%D8%A8%D9%87-%D8%B9%D9%85%D8%AF-%D8%AE%D8%A8%D8%B1-%D9%88%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D8%AF%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%85-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86%D8%AF

منتشر شده در ایران در جهان

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *